bahis lisans sorgulama altı renk

Uzmanlar uyarıyor! Flört uygulamalarındaki siber dolandırıcılara dikkat!

Kendisi ile ilgili çok kısıtlı bilgi verirken sizin kimlik bilgileriniz dahil çok özel sorulara size muhatap bırakması. “İlişkiyi karşı taraf olağan seyrinden çok daha süratli ilerletmek ister, size de bu istikamette baskı uygular. Gelir düzeyi âlâ imgesi vermesine karşın, muhatabınız o anda kendi banka hesabına erişmesine pürüz teknik bir durum olduğunu mazeret ederek azımsanmayacak ölçüde borç yahut yardım isteyebilir. Yüz yüze görüşme isteğinizi genelde değişik mazeretlerle geçiştirir, manzaralı görüşme isteklerinizde de ya kamerası arızalıdır ya internet paketi bitti üzere sebeplerle geçiştirebilir. Üsküdar Üniverbettilt güncel giriş Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programı Anabilim Kolu Lideri Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Şenol, flört uygulamaları üzerinden tanışma ve bu şahıslar tarafından dolandırılma konusunu kıymetlendirdi ve değerli ihtarlarda bulundu.

“Muhatabınızla çalıştığı iş yerinde yahut hayat bölgesinde yüz yüze görüşerek onu tanımaya çalışın. Yüz yüze görüşme işyeri, AVM, kafe üzere öbür insanların da olduğu yerler olması güvenlik açısından daha gerçek olacaktır.” diyen Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Şenol, “Özel imgelerinizi karşı tarafla paylaşmayın, insani üzere görünen mazeretlerle kıymetli ölçüde parayı, geri ödeyeceğine kelam verse bile göndermeyin. Karşıdaki muhatabın verdiği bilgiler ve fotoğraflarla kişi hakkında internette öteki hesapları da dahil bilgilerine erişmeye çalışıp, söylediği bilgilerin doğruluğu teyit edilmeye çalışılmalıdır. Karşı tarafın inandırıcı senaryoları olsa da kıymetli ölçüde paralar gönderilmemelidir. Profilindeki maddi durumu ve refah düzeyi ile tanıştıktan kısa mühlet sonra sizden istediği yardım yahut borç ortasındaki çelişkiye dikkat edilmelidir. Karşı tarafın gönderdiği irtibat linklerine tıklamamalı, gerekirse bu mevzuda uzman birinden yardım almalıdır. Flört sitesinde tanıştığınız muhatabınızın yapacağı yatırım tavsiyelerine karşı tekrar temkinli yaklaşmalı, gerekirse konusunda uzman birinden yardım istemeye çekinmemelisiniz. Arkadaşlık yahut flört uygulamalarının karşı cinsten arkadaş arayan kimi şahıslar için bir imkan olsa da birtakım riskleri de taşıdığını lisana getiren Dr. Öğr.

  • Arkadaşlık yahut flört uygulamalarının karşı cinsten arkadaş arayan kimi şahıslar için bir imkan olsa da birtakım riskleri de taşıdığını lisana getiren Dr. Öğr.
  • “İlişkiyi karşı taraf olağan seyrinden çok daha süratli ilerletmek ister, size de bu istikamette baskı uygular.
  • “Aşırı gösterişli profil fotoğrafları, stüdyo çekimi izlenimi veren profil fotoğrafları.

Üyesi Ahmet Şenol, “Bu uygulamaları kullanırken dikkatli olmak gerekir. Doğal olmayan formda süratli ilerlemek isteyen, çok ferdî sorular soran, banka hesapları, kimlik bilgileri, çalıştığınız iş yeri üzere sorular soran, kendisi ile ilgili çok kısıtlı bilgi verirken devamlı sizle ilgili ayrıntılı bilgi toplamaya çalışan bireylere karşı dikkatli olunmalıdır.” dedi. “Özel imgelerinizi karşı tarafla paylaşmayın, insani üzere görünen mazeretlerle değerli ölçüde parayı, geri ödeyeceğine kelam verse bile göndermeyin.” diyen Siber Güvenlik Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Şenol, “Temkinle yaklaşın, gerekirse bağlantısı kesin.” ikazlarında da bulundu. “Aşırı gösterişli profil fotoğrafları, stüdyo çekimi izlenimi veren profil fotoğrafları. Yüz yüze görüşmekten kaçınma, imajlı görüşmede sizin kameranızı açtırıp kendi kamerasını belirli mazeretlerle açmaması, özel manzaralarınızla ilgilenmesi.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *